Перший похід дитини до стоматолога

Як підготувати дитину до візиту стоматолога?

У наш час досить багато дорослих боїться стоматолога, адже вони пам’ятають свої перші походи, страшні бормашини і біль, який закарбувався в пам’яті на довгі роки… Звичайно, і зараз деякі маніпуляції можуть бути не дуже приємними, проте використовуючи сучасне обладнання і матеріали для знеболення, лікування проходить швидше, якісніше і легше. 

    В наших силах зробити так, щоб у дитини не було страху перед стоматологами, але важливу роль відіграють і батьки. Ми дамо Вам декілька порад, як налаштувати дитину на позитивні враження від відвідування нашої клініки, а також зробити похід захопливою та цікавою подією.

    Існує багато факторів, які можуть порушити емоційний стан дитини:

  • нова, невідома обстановка, незнайомі люди, все це насторожує дитину
  • невідомість того, що буде робити лікар, настільки це буде боляче і до яких насліків це призведе
  • хвилювання батьків та близьких людей, яке діти  відчувають та з легкістю можуть перейняти на себе 

Як зробити похід захопливим?

     Перед походом до дитячого стоматолога, постарайтеся налаштувати дитину на спілкування з лікарем. Розмовляйте з дітками про майбутній візит за 2-3 дні до першого відвідування. Говоріть про це позитивно, спокійно як про звичайний, але необхідний захід.

   Можна використати кілька прийомів:

  • в ігровій формі розкажіть або пограйтесь у похід до стоматологічної клініки (виконуйте роль лікаря, привітайтесь, посадіть і крісло, подивіться зубки або полікуйте зубки іграшці);
  • складіть або прочитайте казку про те, чому потрібно ходити до лікарів, які лікують зуби (дозвольте і дитині пофантазувати, так Ви дізнаєтесь, як вона уявляє собі похід);
  • звертаючись до логіки малюка, поясніть плюси від відвідування зубного лікаря.

     Не варто обманювати дитину, краще сказати, які маніпуляції можливі, але спочатку лікар лише огляне і тільки тоді вирішить, що саме і коли буде робити. Так Ви допоможете дитині краще адаптуватись до нової обстановки. Можна сказати, що “лікар подивиться, як ти почистив(ла) зуби, порахує їх, підгодує вітамінами.”

Бажано організувати дитині відвідування клініки для знайомства. Лікар лише поспілкується з дитиною, встановить довірливі відносини і  домовиться з дитиною, що вона ще раз прийде показати зубки. Краще, щоб після візиту ви пішли ще кудись, по звичайним справам, щоб візит до лікаря став звичайною подією.

    Найкраще лікування – це профілактика. Тому дотримуйтесь правил гігієни та відвідуйте стоматолога раз на півроку для огляду та спостереження. Дитина буде звикати до таких відвідувань і в майбутньому похід не стане проблемою та допоможе зберегти зуби здоровими!

Читайте далі…

В якому віці краще звернутись до ортодонта?

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *