Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається лікуванням неправильного положення зубів і патології прикусу у дітей та дорослих. Не правильний функціональний прикус та нерівні зуби – це не лише естетична проблема. Оскільки неправильний прикус підвищує навантаження на зуби під час жування, що з віком призводить до виникнення пародонтиту, збільшує рухомість зубів, клацання та дискомфорту у суглобах при пережовуванні їжі, може призвести до швидкого стирання зубної емалі через неправильне навантаження, травмування слизової рота, та частіше ураження карієсом. Окрім безпосередніх проблем із зубами, людину з неправильним прикусом можуть супроводжувати мігрень і гайморит, погана дикція та проблеми з  ШКТ. 

     Найкращий час для звернення до лікаря-ортодонта –  це в дитячому або юнацькому віці. Чим раніше батьки звернуть увагу на проблему, тим швидше і ефективніше можна буде її вирішити. Лікування брекет-системою можливе вже в 9-10 років, але оптимальним вважається вік 12-14 років. Саме в цей період постійні зуби активно ростуть, а значить лікування буде найбільш ефективне. Проте  установка брекет-системи і в 30 років, і в 40 років буде ефективна, просто лікування займе більше часу. В середньому це займає  від 18 до 24 місяців. Щомісяця необхідно проходити контрольні огляди ортодонта. А також для досягнення позитивного результату після зняття ще деякий час потрібно носити капи й ретейнери (спеціальний дріт, який не дає зубам зміщуватися назад в початкове положення). Ретейнери непомітні для оточуючих і самого пацієнта, але обійтися без них не можна навіть в найпростішому випадку.

   Лікар-ортодонт нашої клініки підбере необхідні апарати згідно віку пацієнта та патології, а також надасть максимум інформації по догляду і використанню ортодонтичних апаратів. 

В нашій клініці використовуються всі види брекет-систем:

  • Металеві брекети  найпоширеніші брекети. За рахунок своєї вартості користуються великим попитом серед пацієнтів.
  • Керамічні брекети більш естетичні та менш помітні. Спеціально для пацієнтів які соромляться.
  • Сапфірові брекети кристально прозорі. Для справжніх зірок, ледь помітні, навіть при спілкуванні.
  • Лінгвальні брекети абсолютно не видимі. Найсучасніша та найефективніша система лікування прикусу; встановлюється з внутрішньої сторони зубного ряду.
  • Прозорі капи особлива система ортодонтичного лікування. Використовується індивідуально виготовлений елайнер (знімна прозора пластина), який необхідно носити в ночі і лише 2-3 години на день.
Дизайн без назви (3)

сапфірові брекети

кристально прозорі. Для справжніх зірок, ледь помітні, навіть при спілкуванні.

 Після обстеження лікар ознайомить вас з індивідуальним планом лікування, пропонуючи застосувати найбільш ефективні методики ортодонтії. Вибір лікувальної конструкції залежить від її естетичних переваг, віку пацієнта та клінічної ситуації.

          Особливість харчування під час лікування

      Дійсно, є певні обмеження, щодо харчування під час носіння брекет-системи, проте вони не такі страшні, як здається:

  • з раціону доведеться прибрати тверду їжу, щоб зменшити навантаження на щелепу, особливо на початку лікуваня
  • не можна кусати і гризти великі, тверді і в’язкі шматки їжі. Їх потрібно подрібнювати будь-яким зручним для Вас способом, і вже подрібнену їжу розжовувати. Мова йде про такі продукти як яблука, морква, окраєць хліба, пряники, шоколад, піца, гамбургери т.д.
  • виключити з раціону бублики, сухарі, казинаки, іриски, тверді цукерки з горіхами;
  • також потрібно відмовитися від дуже гарячої та холодної їжі і напоїв.

. Ортодонтичне лікування вимагає особливо ретельного дотримання гігієни порожнини рота. Зуби слід чистити мінімум 2 рази на день. Крім використання зубної щітки, необхідно чистити зуби і брекети під дугою спеціальним йоржиком.

      Не забувайте, що рівні зуби це не тільки привабливо та естетично. Це показник здоров’я ротової порожнини і всього організму!