З якого віку необхідний огляд у лікаря-ортодонта?

Порушення прикусу у дітей є достатньо поширеним явищем. Важливо звертати увагу на стан зубів та прикусу, навіть, якщо дитина не скаржиться на зубну біль чи незручності під час вживання їжі.  Якщо малюк часто дихає ротом, закушує губу,  не розлучався з пляшечкою більше 2-х років або постійно тримає палець в роті – рекомендуємо піти з ним на консультацію до лікаря-ортодонта. Оскільки подібні дії дитини сприяють неправильному розвитку щелепи та можуть призвести до порушень положення постійних зубів.

Рекомендуємо першу консультацію з лікарем проводити у віці 2,5-3 років, коли молочний прикус вже сформувався. Хоча, лікування в такому віці малоефективне, але дає змогу виявити передумови до подальших зміy

Найкраще розпочати його вже у віці 6-12 років. Молочні зуби змінюються постійними, можна чітко побачити відхилення та зміни прикусу. В цей період для лікування найкраще підходять пластинки або трейнери. Вони тренують лицьові та ротові м’язи, вирівнюють зубний ряд та допомагають позбутися шкідливих звичок. 

Після заміщення усіх молочних зубів (у віці 10-12 років) ріст щелепи уповільнюється, місця для росту постійних зубів стає менше. Якщо місця буде недостатньо, зуби можуть ущільнюватись, викривлятись та рости поза зубною лінією. 

У 13-14 років лікування проводиться із застосуванням різних брекет-систем, які безпосередньо кріпляться на зуби. Вони незнімними, що дає максимально ефективний результат, проте завдає дискомфорту та потребує особливого догляду. 

Коли краще пластинки, а коли брекети?

В більшості випадків пластинки (знімні конструкції) для зубів використовують в дитячому віці (від 6 до 14 років), коли немає можливості використовувати брекети. Їх необхідно носити кілька годин на добу. Це дає змогу відкоригувати неправильний прикус на перших етапах його формування та уникнути дорогого ортодонтичного лікування в дорослому віці.

Брекети (незнімні конструкції) встановлюються на тривалий термін (від 1-3 років). Вони здатні впливати на зуби в різних площинах та допомагають лікарям усунути дефекти різної складності.

Оскільки ортодонтичні проблеми можуть призвести до більш серйозних захворювань, варто вчасно звернутись до лікаря та запобігти проблемі, ніж лікувати ускладнення в дорослому житті!